RSMF2FB49R9
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
830453
Description
RES 49.9 OHM 2W 1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RSMF2FB49R9 PDF
Type Description
Series:RSMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:49.9 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)