CF14JT20M0
VIGOR # :
834295
Description
RES 20M OHM 1/4W 5% AXIAL
DataSheet
CF14JT20M0 PDF
Type Description
Series:CF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:20 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Carbon Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)