CW005R9100JE73HS
VIGOR # :
834314
Description
RES 0.91 OHM 6.5W 5% AXIAL
DataSheet
CW005R9100JE73HS PDF
Part Status:Active
Resistance:910 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):6.5W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±90ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)