CF18JA390K
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
835813
Description
RES 390K OHM 1/8W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CF18JA390K PDF
Type Description
Series:CF
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:390 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Carbon Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:0/ -850ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)