CP00101R000KJ01
VIGOR # :
836593
Description
RES 1 OHM 10W 10% AXIAL
DataSheet
CP00101R000KJ01 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:1 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)