CW010R3500KE123
VIGOR # :
836675
Description
RES 0.35 OHM 13W 10% AXIAL
DataSheet
CW010R3500KE123 PDF
Type Description
Series:CW
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:350 mOhms
Tolerance:±10%
Power (Watts):13W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)