CPW05R5000HB143
VIGOR # :
836682
Description
RES 0.5 OHM 5W 3% AXIAL
DataSheet
CPW05R5000HB143 PDF
Type Description
Series:CPW
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:500 mOhms
Tolerance:±3%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±90ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)