RN50E44R2BRE6
VIGOR # :
838675
Description
RES 44.2 OHM 1/20W .1% AXIAL
DataSheet
RN50E44R2BRE6 PDF
Part Status:Active
Resistance:44.2 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)