MBB02070C7502FRP00
VIGOR # :
842927
Description
RES 75K OHM 0.6W 1% AXIAL
DataSheet
MBB02070C7502FRP00 PDF
Type Description
Series:MBB/SMA 0207 - Professional
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:75 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)