
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PNP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 75 Ohms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 2W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Temperature Coefficient: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 200°C |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 2 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of PNP200JR-52-75R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 1.0K OHM 20W 5% WW RAD
RES 499K OHM 1% 1W AXIAL
RES 680 OHM 20W 5% AXIAL
RES 75 OHM 2W 5% AXIAL
DIODE ZENER 140V 3W DO204AL
CONN RCPT 52POS 0.1 GOLD SMD
CONN RCPT 10P 0.05 TIN-LEAD SMD