CP0020R1000KB14
VIGOR # :
843728
Description
RES 0.1 OHM 20W 10% AXIAL
DataSheet
CP0020R1000KB14 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:100 mOhms
Tolerance:±10%
Power (Watts):20W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±600ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:2.500" L x 0.625" W (63.50mm x 15.88mm)