CP0010R2700KE663
VIGOR # :
844317
Description
RES 0.27 OHM 10W 10% AXIAL
DataSheet
CP0010R2700KE663 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:270 mOhms
Tolerance:±10%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)