CPL03R0900FE14
VIGOR # :
845307
Description
RES 0.09 OHM 3W 1% AXIAL
DataSheet
CPL03R0900FE14 PDF
Part Status:Last Time Buy
Resistance:90 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.875" L x 0.313" W (22.22mm x 7.94mm)