CW010R3300JE733
VIGOR # :
845316
Description
RES 0.33 OHM 13W 5% AXIAL
DataSheet
CW010R3300JE733 PDF
Type Description
Series:CW
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:330 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):13W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)