CW005120R0JE73HE
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
847324
Description
RES 120 OHM 6.5W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CW005120R0JE73HE PDF
Type Description
Series:CW
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:120 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):6.5W
Composition:Wirewound
Features:-
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)