CMF6023K200FHEB
VIGOR # :
847642
Description
RES 23.2K OHM 1W 1% AXIAL
DataSheet
CMF6023K200FHEB PDF
Part Status:Active
Resistance:23.2 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)