CPCF0339K00JB32
VIGOR # :
847648
Description
RES 39K OHM 3W 5% RADIAL
DataSheet
CPCF0339K00JB32 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:39 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.315" W (12.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.984" (24.99mm)