ERG-1SJ510
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
847667
Description
RES 51 OHM 1W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
ERG-1SJ510 PDF
Type Description
Series:ERG
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Resistance:51 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 235°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)