MBB02070C4509DC100
VIGOR # :
848736
Description
RES 45 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
DataSheet
MBB02070C4509DC100 PDF
Part Status:Active
Resistance:45 Ohms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)