RWR80SR464FMRSL
VIGOR # :
848746
Description
RES 0.464 OHM 2W 1% WW AXIAL
DataSheet
RWR80SR464FMRSL PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:464 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Wirewound
Features:Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±650ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:M (1%)