
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPSL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Resistance: | 25 mOhms |
| Tolerance: | ±5% |
| Power (Watts): | 10W |
| Composition: | Wirewound |
| Features: | Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 275°C |
| Package / Case: | Axial, Radial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.875" L x 0.375" W (47.62mm x 9.52mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Number of Terminations: | 4 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 5000 |
Current price of CPSL10R0250JB315 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 6.49K OHM 1/2W .1% AXIAL
RES 42.7K OHM 1/4W .1% AXIAL
RES 0.5 OHM 1W 1% AXIAL
RES 0.025 OHM 10W 5% 4LEAD
CONN HEADER R/A 36POS 2MM
DTS24W25-37PA-6149
CONN RCPT FMALE 26POS GOLD CRIMP