CFR25J2M2W
Manufacturer
VIGOR # :
850622
Description
RES 2.20M OHM 1/3W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CFR25J2M2W PDF
Type Description
Series:CFR25, Neohm
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:2.2 MOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.268" L (2.50mm x 6.80mm)