CPL10R0700JE143
VIGOR # :
851121
Description
RES 0.07 OHM 10W 5% AXIAL
DataSheet
CPL10R0700JE143 PDF
Part Status:Last Time Buy
Resistance:70 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.875" L x 0.375" W (47.62mm x 9.52mm)