CMF556M3400FKBF
VIGOR # :
851136
Description
RES 6.34M OHM 1/2W 1% AXIAL
DataSheet
CMF556M3400FKBF PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:6.34 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)