CMF6018K200FHRE
VIGOR # :
851140
Description
RES 18.2K OHM 1W 1% AXIAL
DataSheet
CMF6018K200FHRE PDF
Part Status:Active
Resistance:18.2 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)