RN50E2433BRE6
VIGOR # :
851150
Description
RES 243K OHM 1/20W .1% AXIAL
DataSheet
RN50E2433BRE6 PDF
Part Status:Active
Resistance:243 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)