RN60D1331FRSL
VIGOR # :
852303
Description
RES 1.33K OHM 1/4W 1% AXIAL
DataSheet
RN60D1331FRSL PDF
Part Status:Active
Resistance:1.33 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)