CFR-25JR-52-2K4
Manufacturer
Yageo
VIGOR # :
853022
Description
RES 2.4K OHM 1/4W 5% AXIAL
DataSheet
CFR-25JR-52-2K4 PDF
Type Description
Series:CFR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:2.4 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Carbon Film
Features:-
Temperature Coefficient:-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)