CPCF0218K00JB32
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
853029
Description
RES 18K OHM 2W 5% RADIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
CPCF0218K00JB32 PDF
Type Description
Series:CPCF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:18 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):2W
Composition:Metal Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.276" W (11.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.807" (20.50mm)