CW010800R0JE733
VIGOR # :
853037
Description
RES 800 OHM 13W 5% AXIAL
DataSheet
CW010800R0JE733 PDF
Part Status:Active
Resistance:800 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):13W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)