MBB02070C3609FC100
VIGOR # :
853042
Description
RES 36 OHM 0.6W 1% AXIAL
DataSheet
MBB02070C3609FC100 PDF
Part Status:Active
Resistance:36 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.6W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)