CPR1024R00KE10
VIGOR # :
853060
Description
RES 24 OHM 10W 10% RADIAL
DataSheet
CPR1024R00KE10 PDF
Part Status:Active
Resistance:24 Ohms
Tolerance:±10%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:1.888" L x 0.375" W (47.96mm x 9.53mm)
Height - Seated (Max):0.360" (9.14mm)