RNF14BTD191K
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
857081
Description
RES 191K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
RNF14BTD191K PDF
Type Description
Series:RNF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:191 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)