CP001024R00JE663
VIGOR # :
857513
Description
RES 24 OHM 10W 5% AXIAL
DataSheet
CP001024R00JE663 PDF
Part Status:Active
Resistance:24 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.890" L x 0.394" W (48.00mm x 10.00mm)