
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PCS |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 10 mOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 40W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Current Sense |
| Temperature Coefficient: | ±10ppm/°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Package / Case: | 4-SIP |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Size / Dimension: | 0.878" L x 0.177" W (22.30mm x 4.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.687" (17.45mm) |
| Number of Terminations: | 4 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of PCS-0R01D1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 690K OHM 1/4W .1% AXIAL
RES 147 OHM 1/4W 0.1% AXIAL
RES 20.5 OHM 1W 0.5% AXIAL
RES 0.01 OHM 40W 0.5% RADIAL
CAP CER 2200PF 25V C0G/NP0 0805
CAP CER SMP MLC HI-REL
CONN RCPT MALE 35P SILVER CRIMP