RWR89S3R24BMS73
VIGOR # :
860080
Description
RES 3.24 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
DataSheet
RWR89S3R24BMS73 PDF
Part Status:Active
Resistance:3.24 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):3W
Composition:Wirewound
Features:Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:M (1%)