H4P5K11DCA
Manufacturer
VIGOR # :
861097
Description
RES 5.11K OHM 1W 0.5% AXIAL
DataSheet
H4P5K11DCA PDF
Part Status:Active
Resistance:5.11 kOhms
Tolerance:±0.5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)