CP0005150R0JE14
VIGOR # :
862184
Description
RES 150 OHM 5W 5% AXIAL
DataSheet
CP0005150R0JE14 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:150 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 225°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.875" L x 0.375" W (22.22mm x 9.52mm)