CW02B6K800JE70HS
VIGOR # :
862191
Description
RES 6.8K OHM 3.75W 5% AXIAL
DataSheet
CW02B6K800JE70HS PDF
Type Description
Series:CW
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:6.8 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3.75W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)