PTF65768R00FYBF
VIGOR # :
864073
Description
RES 768 OHM 1/4W 1% AXIAL
DataSheet
PTF65768R00FYBF PDF
Type Description
Series:PTF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:768 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Composition:Metal Film
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)