CPL05R0700FB31
VIGOR # :
864091
Description
RES 0.07 OHM 5W 1% AXIAL
DataSheet
CPL05R0700FB31 PDF
Part Status:Last Time Buy
Resistance:70 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.875" L x 0.313" W (22.22mm x 7.94mm)