WW1JB1R00
VIGOR # :
864660
Description
RES 1 OHM 1W 5% AXIAL
DataSheet
WW1JB1R00 PDF
Type Description
Series:WW
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:1 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Wirewound
Features:Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.110" Dia x 0.375" L (2.79mm x 9.53mm)