SQMW5R27J
Manufacturer
VIGOR # :
865800
Description
RES 0.27 OHM 5W 5% RADIAL
DataSheet
SQMW5R27J PDF
Part Status:Active
Resistance:270 mOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.512" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):1.024" (26.00mm)