ROX3SJ62R
Manufacturer
VIGOR # :
865807
Description
RES 62.0 OHM 3W 5% AXIAL
DataSheet
ROX3SJ62R PDF
Part Status:Active
Resistance:62 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):3W
Composition:Metal Oxide Film
Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±350ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)