ASRM1JA100K
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
867478
Description
RES 100K OHM 1W 5% AXIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
ASRM1JA100K PDF
Type Description
Series:ASRM
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Resistance:100 kOhms
Tolerance:±5%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:0/ -1800ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)