
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VCS301 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Resistance: | 200 mOhms |
| Tolerance: | ±0.5% |
| Power (Watts): | 10W |
| Composition: | Metal Foil |
| Features: | Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Temperature Coefficient: | ±3ppm/°C |
| Operating Temperature: | - |
| Package / Case: | Radial - 4 Leads |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.063" (27.00mm) |
| Number of Terminations: | 4 |
| Failure Rate: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of Y09590R20000D9L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RES 1.43K OHM 1/10W .1% AXIAL
RES 309K OHM 1/4W 1% AXIAL
ERL-05-19 620 2% T-1 RLR05C6200G
RES 0.2 OHM 10W 0.5% RADIAL
MEMS OSC XO 72.0000MHZ H/LV-CMOS
RES SMD 3.6K OHM 0.05% 0.3W 1206
PG 16 FLAT CABLE NPB/TPE