RLR32C13R0FRBSL
VIGOR # :
868367
Description
RES 13 OHM 1% 1W AXIAL
DataSheet
RLR32C13R0FRBSL PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:13 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Film
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height - Seated (Max):-
Number of Terminations:2
Failure Rate:R (0.01%)