CPWN10100R0JE313
VIGOR # :
869163
Description
RES 100 OHM 10W 5% AXIAL
DataSheet
CPWN10100R0JE313 PDF
Type Description
Series:CPWN
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:100 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Non-Inductive, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Operating Temperature:-65°C ~ 275°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.875" L x 0.375" W (47.62mm x 9.52mm)