RC12KT510K
VIGOR # :
871213
Description
RES 510K OHM 1/2W 10% AXIAL
DataSheet
RC12KT510K PDF
Type Description
Series:RC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:510 kOhms
Tolerance:±10%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)