CMF708M2000FKBF
VIGOR # :
871246
Description
RES 8.2M OHM 1.75W 1% AXIAL
DataSheet
CMF708M2000FKBF PDF
Part Status:Active
Resistance:8.2 MOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1.75W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)